Humbre Mundo - človek svetového rozmeru

23. - 30. 7. 2017 sa na Slovensku, ako aj v iných krajinách východnej Európy koná celosvetový projekt Humbre Mundo, organizovaný mladými ľuďmi z Hnutia fokoláre. Je určený pre všetkých teenagerov od 14 - 17 rokov, ktorí sa chcú zapojiť a pomôcť pri rôznych sociálnych aktivitách a prežiť tak týždeň plný zaujímavého programu, pričom môžu spoznať iných mladých ľudí zo Slovenska, ale aj hostí zo zahraničia.


Projekt Humbre Mundo vznikol prvý krát v Argentíne pred pár rokmi, keď sa mladí ľudia z Argentíny rozhodli svojou prácou spoločne prispieť a pomôcť obyvateľom Favellas - najchudobnejších častí miest. Pripojili sa k nim aj mladí ľudia z celého sveta. Spoločne prežili jeden týždeň plný zaujímavých workshopov a potom sa ďalší týždeň rozdelili do jednotlivých chudobných častí, aby pomáhali ich obyvateľom. Tento rok je projekt zameraný na krajiny východnej Európy. Pricestujú sem stovky mladých z rôznych kontinentov, aby svojou dobrovoľníckou činnosťou priniesli trochu lásky a radosti tam, kde je jej menej, a zároveň sa spoznali a zabavili so svojimi rovesníkmi.

Na Slovensku sa Humbre Mundo bude konať v Bratislave, Humennom a Lipanoch. Pricestujú k nám mladí z Nemecka, Rakúska a Švajčiarska. Naši zahraniční hostia budú ubytovaní v rodinách.

Pripravujeme bohatý program, ktorý zahŕňa workshopy, diskusie, dobrovoľnícke aktivity, šport a zábavu.

Strava na celý deň je počas akcie zabezpečená. Podrobnejšie informácie týkajúce sa časového harmonogramu celej akcie vám ešte dáme vedieť.

Tak neváhajte a prihláste sa, ak chcete prežiť výnimočný týždeň plný krásnych skúseností, dobrého pocitu z pomoci iným, ale aj veľa krásnych zážitkov s novými priateľmi.

Ak máte akékoľvek otázky, neváhajte nám napísať, s radosťou odpovieme. Na všetkých sa veľmi tešíme.

Tím Hombre mundo