Opustila nás Aletta

Vittoria Salizzoni, jedna z prvých fokolaríniek, známa ako Aletta, nás opustila. Hnutie fokoláre na ňu spomína s vďačnosťou. Prežila život, v ktorom sa nikdy nešetrila.

“V radosti a s nesmiernou vďačnosťou Bohu sprevádzame návrat Aletty do domu Otca. Nemohli by sme mať lepší príklad toho, kto „dáva život a nešetrí sa“. Takto oznamuje Maria Voce členom Hnutia odchod Vittorie Salizzoni, ktorá pokojne odišla ráno, 22. novembra, pár dní predtým, ako zavŕšila 92 rokov.

Vittoria Salizzoni sa narodila v Martignano (Trident), 27. novembra 1924 ako tretia z ôsmich detí Marii a Davidovi Salizzoni. 12 rokov prežila vo Francúzsku, kam rodina emigrovala. V roku 1941 sa vrátila do Tridentu a 7. januára 1945 spoznáva Chiaru Lubichovú a ostáva po jej boku mnoho rokov.

Spolu s inými prináša Aletta „ideál jednoty“ na Stredný východ, kde sú dnes mnohé komunity, ktoré žijú spiritualitu jednoty v dialógu a priateľstve aj s osobami iných náboženstiev. Dlhý život, počas ktorého sa niky nešetrila.

Maria Voce vo svojom posolstve pozýva k neustálemu uskutočňovaniu Ježišovho nového prikázania, k vzájomnej láske, aby bol stále „Ježiš uprostred/pokoj“, duchovne prítomný medzi všetkými, charakteristika, ktorú Aletta prejavovala už len svojou prítomnosťou.
Pohreb sa konal 24. novembra o 15-tej hodine v centre Mariapoli v Castel Gandolfo.

Prevzaté z: www.focolare.org