Hľadajte plnosť radosti

Týmto pozvaním sa Chiara Lubichová obrátila k tisícom mladých, ktorí sa zišli v Ríme na Genfeste v roku 1995. Silná túžba, ktorá ich povoláva z celého sveta aj dnes na Svetové dni mládeže v znamení milosrdenstva.

Mladému Filipíncovi na otázku „ Úprimne, čo by si chcela povedať všetkým nám, ktorí sme tu, na Genfeste a mladým vo svete, ktorí nás sledujú cez televíziu“, Chiara odpovedala:
«Zopakujem vám to, čo povedala raz svätá Katarína zo Sieny, veľká svätica, úžasná žena, keď rozprávala k svojim učeníkom:

„Neuspokojte sa s malými vecami, pretože on, Boh, chce veľké veci“.

A to je to, čo vám hovorím ja: gen, mladí, neuspokojte sa s omrvinkami. Máte len jeden život, mierte vysoko, neuspokojte sa s malými radosťami, hľadajte tie veľké, hľadajte plnosť radosti.

A môžete sa ma spýtať: „Ale kde ju nájdeme? Dobre, teda, ukončím svoj príhovor k vám tým, že znova spomeniem Ježiša. On povedal, že kto žije jednotu, bude mať plnosť radosti; teda dedičstvo, ktoré získate, ak budete žiť tento Ideál, bude plnosť radosti. To je moje želanie a posledné slovo, ktoré vám chcem povedať.“

Rím, Palaeur, Genfest, 20. mája 1995

Zdroj: Hľadajte plnosť radosti. 50 odpovedí mladým, Cittá Nuova 2012

Prevzaté z: www.focolare.org