Dialogue to unlock: #SignUpForPeace

Podpor petíciu svojím podpisom! Toto je názov výzvy za mier, ktorá vzišla z iniciatívy Mladých za zjednotený svet Hnutia fokoláre.

Ide o päť požiadaviek, s ktorými sa mladí obracajú na medzinárodné i národné inštitúcie, združenia, osobnosti z oblasti kultúry a ľudí dobrej vôle:
- Znížiť verejné financie určené na zbrojenie
- Pracovať pri koreňoch nerovností pre odstránenie biedy
- Kontrolovať aktuálne spôsoby vládnutia za účelom nového pohľadu na politiku pre spoločné dobro
- Prevziať model organizovanej zákonnosti ako protiklad kriminálnych javov
- Zabezpečiť úroveň základného všeobecného vzdelania

Vojny vo svete, národy, ktoré sú nútené opustiť vlastné krajiny aj z dôvodov sociálnej nespravodlivosti, zapríčinenej finančnou a ekonomickou politikou, ktorej zámerom nie je spoločné dobro. Mladí za zjednotený svet aj pri nedávnych výzvach pápeža Františka a prezidentky Hnutia fokoláre Márie Voceovej sa spolu so všetkými členmi Hnutia fokoláre nasadili v početných aktivitách na pomoc migrantom, chudobným, opusteným ľuďom: sú to tzv. „fragmenty bratstva, ktoré nájdete na webovej stránke United World Project. Zbierka podpisov chce posilniť a urobiť konkrétnejšou požiadavky výzvy.

Na podpísanie výzvy je potrebné:

Zadať do vyhľadávača: https://www.change.org/p/sign-up-for-a-global-petition-for-peace-now

Na stránke v pravej časti vyplniť údaje a kliknúť na červený obdĺžnik s názvom „Sign“.
Vaše zapojenie sa do petície môžete zdieľať na sociálnej sieti kliknutím na štvorček vedľa loga písmena „f“.

Od 20. októbra bude možné zdieľať petíciu aj prostredníctvom online platformy Thunderclap.1. Na stránke https://www.thunderclap.it/projects/32111-signupforpeace je možné podporiť výzvu na podpísanie petície prostredníctvom sociálnych sietí, čím sa znásobí jej dosah v rovnakom čase na celom svete.