Nová aplikácia pre “Slovo na deň”


Myšlienka na každý deň, kratšia ako ”tweet” (krátka textová správa), ktorá nás povoláva k “návratu do prítomnosti” rôznymi vyjadreniami. Od dnešného dňa sa môže tiež použiť aj ako možnosť pre smartphon.
Passaparola k nám príde priamo cez novú aplikáciu, ktorú je možné stiahnuť zadarmo na tejto adrese: http://itunes.apple.com/it/app/passa-parola/id478614030?mt=8
Žiť prítomný okamih bez náhlenia, začínať odznova v prítomnom okamihu…alebo nechať sa očistiť Slovom, snažiť sa žiť Slovo bez kompromisov….Toto sú iba niektoré z príkladov “hesiel”, ktoré nás sprevádzajú už 10 rokov.
Bolo to vlastne v roku 2001, keď Chiara Lubichová v Rakúsku rozprávala svoju vlastnú skúsenosť, ako je dôležité žiť tzv. “prítomný okamih”, to jediné, čo máme naozaj vo svojich rukách, pretože “minulosť tu už nie je a budúcnosť ešte len príde”. A odvtedy, deň za dňom, je tu heslo, mini-duchovná myšlienka ako koncentrát toho, čo nás povoláva k tomuto úsiliu, predovšetkým v konkrétnej láske ku každému bratovi alebo sestre, ktorá prechádza popri nás.
“Slovo na deň” - tweet? Možno, ale určite je to systém, ktorý sa zhoduje s novými technológiami.
Toto svetové “slovo na deň” – prekladá sa aspoň do 14 jazykov – ktoré k nám prichádza cez sms, mail, a cez link http://passaparola.focolare.org sledujú tisícky ľudí. S novou aplikáciou je k dispozícii vo verzii pre iPhone, iPad a iPod.
Podávajme ho ďalej!